VÝSTAVNÍ KOLEKCE  K  PRONÁJMU  PRO  GALERIE A VÝSTAVNÍ PROSTORY

Robert Vano

Narodil se v Nových Zámcích na Slovensku maďarským rodičům. Po maturitě v roce 1967 místo nástupu na vojnu emigroval přes Jugoslávii a Itálii do Spojených států, kde se uchytil jako kadeřník a vizážista. Byl asistentem módních fotografů, jako jsou například Horst P. Horst, Marco Glaviano nebo Leo Castelli. Od roku 1984 je samostatným fotografem. Působil v New Yorku, Paříži a Miláně a v Praze, kde fotografoval pro módní časopisy (např. Cosmopolitan, Harper's Bazaar, Vogue).

Od roku 1995 žije v Praze, kde v období 1996-2003 pracoval jako umělecký ředitel v českém vydání časopisu Elle a poté do roku2009 jako kreativní ředitel v agentuře Czechoslovak models. Od té doby pracuje jako fotograf na volné noze.

Robert Vano je především módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy "Daylight nude". Nejraději fotografuje při denním světle.

Magazín Colour Planet jej v roce 2009 označil za "mezinárodně proslulého fotografa" a umístil Vana na 11. místo v žebříčku patnácti nejvlivnějších českých gayů. V roce 2010 mu byla udělena Evropská cena Trebbia za tvůrčí činnost. Proslavily ho krom jiného mužské akty. Jedním z jeho hlavních uměleckých vzorů je např. i americký fotograf Bruce Weber.Kolekce fotografií Memories

Dovolujeme si Vám nabídnout na základě naší spolupráce s Robertem Vano kompletní kolekci fotografií pod názvem "Memories" pro výstavní účely.

Kolekce obsahuje kompletní sérii fotografií, tak jak je publikována ve stejnojmenné knize "Memories", tj. 193 fotografií velikosti 30cm x 40cm + další doprovodné velkoplošné fotografie.

Všechny fotografie jsou rámované, opatřené popisem a připravené k okamžitému zavěšení na výstavní plochu. V rámci velikosti výstavních ploch je možné vytvořit dle Vašich možností výběr z této kolekce. 

V případě Vašeho zájmu o uspořádání výstavy kolekce fotografií "Memories" a podmínek pro zapůjčení nás kontaktujte.


Martin Skřivánek - Maskare

Martin Skřivánek - Maskare se věnuje fotografii a výtvarným technikám od roku 1981 a počátky tvorby směřují především do reportážní a krajinářské fotografie. Na konci 80.let byl inspirován tvorbou fotografů a učitelů p. Stibora a p. Borovičky a začal se věnovat scénické a figurální fotografii. Souběžně se věnoval reportážní fotografii české hudební a herecké scény pro odborné časopisy a články. V těchto letech se také datuje počátek experimentální tvorby a to především v oblasti kombinací různých technik a především s propojením fotocesty a malby. 

Podrobnější životopis:

Kolekce "Maskare - Výběr tvorby" obsahuje celkem 150 fotografií velikosti 30cm x 40cm + další doprovodné velkoplošné fotografie.

Všechny fotografie jsou rámované, opatřené popisem a připravené k okamžitému zavěšení na výstavní plochu. V rámci velikosti výstavních ploch je možné vytvořit dle Vašich možností výběr z této kolekce.

V případě Vašeho zájmu o uspořádání výstavy kolekce fotografií "Maskare - Výběr tvorby" a podmínek pro zapůjčení nás kontaktujte.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.