Fotografický workshop Hranice na Moravě 15.-16.10.2022 - PORTRÉT + GLAMOUR

V rámci workshopů s Robertem Vano na téma Portrét a Glamour vybíráme vždy jedinečné prostory, ale také se vracíme na zajímavá a osvědčená místa!

Originální prostor penzionu Stará střelnice je ideální pro tematické focení, které v rámci sobotního Portrétu bylo spojeno s focením se stylu 1. republiky a neděli pak Móda -Glamour je spojen s focením ve stylu "Pin Up Girl".  Budeme využívat focení nejen interiéry Císařského apartmánu, prostor a zákoutí restaurace, chodeb a odpočinkových zón. Současně budou připraveny scény v jedinečné zahradě a nádvoří penzionu.

  • na každém workshopu připravujeme dostatečný počet scén a především klademe důraz na to, aby každý z fotografů měl dostatečný prostor k vlastní tvorbě a práci s fotografickým modelem
  • na workshopech je vždy několik modelek a to v počtu 1 modelka / max. 3-4 fotografové ve skupině/
  • občerstvení včetně obědů máte u nás vždy zdarma po celý den (nealko, káva, čaj, ovoce, dopolední a odpolední svačina + oběd výběrem ze 4 jídel)
  • domácí atmosféra s vytvořením nových přátel a kamarádů
  • to vše a mnohem více zážitků a inspirace!

Na úvod vám v dopoledních hodinách fotograf Robert Vano představí své výtvarné pojetí nejen portrétu v přirozeném světle, ale přiblíží svou mnohaletou uměleckou tvorbu především v módní fotografii. Dále pak si budete povídat o technice svícení prostřednictvím odrazových technik, rámování obrazu a další odborné věcí okolo fotografie. Neváhejte se obrátit s dotazem nebo radou v průběhu celého workshopu (samozřejmě vždy na diskutované téma :) Odpolední část kurzu bude věnována fotografování a praktickým cvičením pod odborným vedením mistra. Uvidíte, jak fotografuje portrét Robert Vano a sami si pod jeho vedením vše prakticky vyzkoušíte v malých skupinkách max. po 3 - 4 osobách společně s modelkou. V průběhu fotografování prochází Robert Vano jednotlivé skupinky, odpovídá na dotazy a případně poradí s nastavením aparátu nebo s technikou fotografování.

Workshop Vám také ukáže, že fotografování není jen o špičkové technice, ale především o pohledu každého z nás na fotografii a uměleckou tvorbu. Půjde také především o příjemné setkání, inspiraci a otevření nových pohledů na uměleckou a produktovou fotografii. Proto je toto setkání určené všem, kteří rádi fotografují ať už amatérsky, nebo profesionálně.

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 teoretická část, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 16,00 praktická část a coffee break v průběhu odpoledne, 16,00 - 17,00 hodnocení fotografií, předání certifikátů a skupinové foto.

Co budete potřebovat na workshop:

Fotoaparát s objektivem, kde ideálně je portrétní ohnisko 50mm ale pracovat můžete samozřejmě s ohnisky v rozmezí 35 -135 mm (ať už pevné nebo zoomové). Tzn. vezměte si to co máte k dispozici a v průběhu workshopu pomůžeme začátečníkům nejen s nastavením fotoaparátu, ale i se správným výběrem ohniska v průběhu praktického focení. Nezapomeňte také na nabíječky, karty do foťáku a případně blok a tužku na poznámky a pokud máte k dispozici tak i odraznou desku (není podmínkou a na akci je vždy cca 5 odrazných desek různých velikostí).

Dále doporučujeme notebook pro stažení fotografií pořízených v průběhu dne k závěrečnému hodnocení, které probíhá na konci workshopu. Vyberete si 1-3 fotografie a pokud budete mít zájem, zařadíte je do závěrečného hodnocení. Vybrané fotografie se promítají na plátno a Robert Vano je průběžně hodnotí a řekne k nim svůj názor a jak vidí ze svého pohledu Vaši vytvořenou fotografii.

Co nebudete potřebovat aneb stravování v průběhu dne:

Žádná svačina z domu nebude potřeba, protože v průběhu celého dne máte zajištěné dopolední i odpolední občerstvení včetně obědu, dále pak nealko, kávu a čaj. Pouze pokud máte nějaké omezení ve stravě, nejsme v rámci coffee breaku již schopni zajišťovat individuální stravu (bezlepkovou, pro celiaky atd.) Výběr z obědů Vám zašleme cca 14 dní před zahájením workshopu a Váš výběr jídla bude v daný den připraven k polednímu obědu.

Chcete poznat atmosféru našich workshopů? Přečtěte si blog jedné báječné fotografky Zuzky Minarovičové, která byla na workshopu v Bratislavě: https://minarovicova.sk/robert-vano-a-moje-dva-dni-s-nim/ 

Storno poplatky:

- 0% z celkové částky při zrušení odběratelem více jak 21 dnů před zahájením workshopu

- 50% celkové částky při zrušení odběratelem více jak 14 dnů před zahájením workshopu

- 100% celkové částky při zrušení odběratelem méně jak 14 dnů před zahájením workshopu

8 300 Kč