Platinotypie workshop 30.9.2022 bez ubytování

3 denní workshop včetně  stravy a materiálů

Fotograf Robert Vano je u nás jediný odborný lektor a fotograf, který stabilně používá ve výrobě svých fotografií techniku platinotisku a zároveň vede workshopy věnované této technice. Společně pronikneme do tajů této jedinečné a unikátní technologie, která jako jediná garantuje stálost a kvalitu bez ohledu na dobu vytvoření fotografie.

Naučíme se ruční výrobu originálních fotografií, které díky své nákladnosti suroviny tj. platiny a paladia získávají vytvořené fotografie nesmírnou hodnotu a stávají se z nich galerijní díla. Fotografie budeme zhotovovat na speciální bavlněný papír, Arches Platine France. V pátek připravíme negativy z vašich digitálních fotografií a v sobotu budeme kopírovat kontaktním způsobem tak, aby se zachovalo maximum detailů a polotónů. Nejen že se naučíte tuto techniku, ale současně si vytvoříte 2-3 vlastní fotografie rozměru 18x24 cm, které si odnesete společně s certifikátem. 

V ceně workshopu jsou kompletní materiály na výrobu Vašich fotografií z digitálních dat, 2 x oběd, 5 x coffee break, čaj, káva, nealko nápoje a ovoce.

Časový harmonogram dne:

pátek - 18,00 - 22,00 - seznámení se s technikou platinotypie, příprava a zpracování dat fotografie pro tisk negativů

sobota - 09,00 - 17,00 - tisk negativů, příprava papírů, kompletní výroba fotografií technikou platinotypie

neděle - 09,00 - 15,00 - opakování postupu a oprava případného chybného postupu, sušení fotografií a diskuze

V případě, že nebude možné workshop v daném termínu uskutečnit, bude stanoven náhradní termín. V případně že Vám nebude vyhovovat náhradní termín, bude a v plné výši vrácena na Váš účet na základě písemného požadavku, který zašlete emailem na adresu pořadatele.

Storno poplatky:

- 0% z celkové částky při zrušení odběratelem více jak 21 dnů před zahájením workshopu

- 50% celkové částky při zrušení odběratelem více jak 14 dnů před zahájením workshopu

- 100% celkové částky při zrušení odběratelem méně jak 14 dnů před zahájením workshopu

7 500 Kč