Robert Vano - Hollywoodské svícení ve fotografii + scénické focení na zámku 25.-26.3.2023 Moravská Třebová

Sobota + neděle

Hollywoodské svícení ve fotografii s Robertem Vano!

Když poslouchám vyprávění o začátku kariéry Roberta v Americe, vždy vzpomíná na svůj první vzor a učitele fotografa Horst P. Horsta. Vždy říká, že učit se máme od těch nejlepších a tím bezesporu byl v té době mistr Horst, který fotografoval od třicátých let celebrity ve svém newyorském ateliéru a více jak 30 let se věnoval tvorbě COCO Chanel. Z řady stovek jedinečných fotografií známe všichni asi nejslavnější portrét Marlene Dietrichové, Bette Devisové a dalších osobností.

... a tak vznikl nápad na nový workshop, který nás posune v čase o více jak 50 let zpět, kde se vrátíme k černobílé fotografii, jednoduchým scénám a svícení pomocí klapkových reflektorů na divadelních prknech.

V průběhu workshopu nám Robert Vano ukáže, jak fotil Horst P. Horst (s kterým v 70. letech 4 roky spolupracoval) a jak se fotilo v Hollywoodu ve zlaté éře filmu, módy a fotografie 20. století.

Workshop se tentokrát bude odehrávat na pódiu a po dopolední teorii a povídání bude probíhat jevištní focení, focení v zákulisí a v hledišti. Doplňkem bude také fashion focení v prostoru unikátní Dvorany muzea v průběhu odpoledne.

Celý den se bude odehrávat na divadelních prknech, které znamenají svět a přivítáme Vás v neorenesanční budově z roku 1906 Městského muzea v Moravské Třebové. Dopolední přednáška Roberta Vana na pódiu a odpolední focení nejen ve stylu Marilyn Monroe, Audrey Hepburn a dalších ikon amerického filmu.

Současně pro focení budeme využívat také jedinečné interiéry muzea, které budou kulisou pro módní fotografii.

Na tento jednodenní workshop si udělejte trochu více času, protože fotit budeme až do 17,00 hodiny a následně bude pokračovat hodnocení vytvořených fotografií. 

Pokud si uděláte čas i v neděli, tak Vás zveme na focení již v úplně jiném duchu a program bude věnovaný kompletně dobovému focení v interiérech a exteriérech zámku v Moravské Třebové. (programu se Robert Vano neúčastní a je bez teoretické přednášky)

Stejně tak, jako v roce 2022 budeme mít k dispozici všechny zámecké komnaty a tentokrát i dobové modelky. 

Začínáme fotit v 9,00 hodin a ve skupinách max. 3-4 fotografové / 1 modelka  budeme mít dostatek prostoru na vlastní tvorbu v 6 hodinách scénického focení jak v interiéru tak v exteriéru Zámku Moravská Třebová.

Workshop je určen pro začátečníky i pokročilé fotografy.

V ceně workshopu je občerstvení v průběhu celého dne, oběd, nealkoholické nápoje a kávový servis.

Podrobné instrukce, Vám zašleme cca 10 dnů před zahájením workshopu společně s výběrem obědů pro jednotlivé dny.

Storno poplatky:

- 0% z celkové částky při zrušení odběratelem více jak 21 dnů před zahájením workshopu

- 50% celkové částky při zrušení odběratelem více jak 10 dnů před zahájením workshopu

- 100% celkové částky při zrušení odběratelem méně jak 10 dnů před zahájením workshopu

V případě zrušení workshopu pořadatelem, bude navržen nový termín nebo vrácena 100% částka na účet objednatele.

7 600 Kč