Základy fotografie v Uherském Hradišti 21. 1. 2023

Vyprodáno Sobota

Workshop Základy fotografie je určen jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé. Cílem je naučit se nejen základy fotografie, fotografické techniky, ale především vše přeměnit v praxi a vytvářet jedinečné záběry. Vysvětlíme principy a funkce fotoaparátu pro vytvoření ideálního záběru, popíšeme si základní pravidla fotografie, podíváme se do historie analogové fotografie a představíme si jednotlivé obory fotografie jako je portrét, zátiší, krajina atd.. Samozřejmě také projdeme základní práce s programem Photoshop, fotografování jak v přirozeném světle tak pomocí umělého osvětlení. Načerpáte mnoho dalších informací pro vaši fotografickou tvorbu a ukážeme si nejen finální zpracování obrazu do tištěné podoby ale i jeho konečnou úpravu do pasparty a rámování.

Workshopem Vás bude provázet Martin Skřivánek, který se věnuje fotografii a fotografickým technikám od roku 1981, účastnil se více jak 150 výstav po celém světě, získal několik cen na mezinárodních fotografických salónech a je členem Photographic Society of America.

https://www.czechartphoto.com/martin-maskare-skrivanek/

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 teoretická část, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 15,30 praktická část fotografování a coffee break v průběhu odpoledne, 15,30 - 16,30 úprava fotografií v programu Photoshop, 16,30 - předání certifikátů

Co budete potřebovat na workshop:

Fotoaparát s objektivem, pracovat můžete s ohnisky v rozmezí 35 -200 mm (ať už pevné nebo zoomové). Tzn. vezměte si to co máte k dispozici a v průběhu workshopu pomůžeme začátečníkům nejen s nastavením fotoaparátu, ale i se správným výběrem ohniska v průběhu praktického focení. Nezapomeňte také na nabíječky, karty do foťáku a případně blok a tužku na poznámky.

Dále doporučujeme notebook s instalovaným programem Photoshop, pokud nemáte ukážeme Vám základní úpravu fotografií a pak bude na Vašem rozhodnutí, zda si jej pořídíte (platí se 250,-Kč měsíčně společnosti Adobe), nebo budete využívat jiný program, který je např. na netu zdarma.

Co nebudete potřebovat aneb stravování v průběhu dne:

Žádná svačina z domu nebude potřeba, protože v průběhu celého dne máte zajištěné dopolední i odpolední občerstvení včetně obědu, dále pak nealko, kávu a čaj. 

Podrobné instrukce, Vám zašleme cca 10 dnů před zahájením workshopu společně s výběrem obědu.

Storno poplatky:

- 0% z celkové částky při zrušení odběratelem více jak 21 dnů před zahájením workshopu

- 50% celkové částky při zrušení odběratelem více jak 10 dnů před zahájením workshopu

- 100% celkové částky při zrušení odběratelem méně jak 10 dnů před zahájením workshopu

2 700 Kč