Lucie Jechová

Jmenuji se Lucie Jechová a pocházím z krásného lázeňského města na západu Čech, z Karlových Varů do kterých se vracím velmi ráda.

Díky vysokoškolskému studiu v Liberci jsem se dostala až do Rumburka, kde také tvořím své světelné foto obrázky. Mojí srdcovou záležitostí se stalo malování světlem, ke kterému mě vlastně přivedla doba COVIDová. Na internetu bylo zajímavé online vysílání Pavla Pližingra o malování světlem. Popisoval jednotlivé světelné techniky tak poutavě a velmi jednoduše, že jsem si to chtěla hned vyzkoušet. A tak přišlo na svět mé první malování světlem. Když už mi nestačily jednoduché obrázky, snažila jsem se o vytvoření něčeho "jiného - unikátního" a tak jsem si pro tyto účely koupila svou 1.foto kouli (lens ball). Ve spojení se zrcadly a barevnými světly vznikaly nejrůznější barevné kreace, které se odrážely a obracely zároveň. Když už nebylo co fotit, snažila jsem se nalézt další "jinakost" a našla jsem ji v různě tvarovaném sklu.

Technika svícení sice zůstala stejná, ale změnil se mi tím pohled na věc. Sklo za studena již nejde tvarovat, ale jde ho různě fotit. Nejen sklo je fotogenické.


Malování světlem - Luminografie