Petr Kučera

Jsem z Olomouce a aktivně se fotografování věnuji čtvrtým rokem. K fotografování jsem se dostal vyloženě náhodou i když můj otec byl v mé rodné vesnici vyhlášený fotograf pro společenské akce pohřby, svatby, vítání občánků, rodinné oslavy, portréty a podobně. Já jsem v roce 2019 kupoval fotoaparát pro syna na uměleckou školu a samozřejmě jsem musel vyzkoušet jeho funkčnost a v tu chvíli přeskočila ta pomyslná jiskra.

V současné době se věnuji převážně fotografování portrétu, aktu, fashion, glamour a boudoir, občas si odskočím, když člověk potřebuje vyčistit hlavu k street fotografii.

Proč fotím: Je to úžasná práce s časem, světlem a pocity. Také mě velmi těší, když se mé snímky líbí nejen modelkám, které fotím ale i lidem v širokém okolí.

Úspěchy:

Svůj úplně první významnější fotografický úspěch, byla účast na fotografické soutěži "TADAS DAMBRAUSKAS PHOTOGRAPHY CONTEST 2022" v Litvě, kde se mi podařilo umístit se s pětiset fotografů mezi 30 nejlepších a jako jedinému cizinci. Mé soutěžní fotografie poté byli vytištěny v knize "Lietuvos Kariuomene Fotografijoje 2022"

Další významný úspěch považuji Čestné uznání ze soutěže Czech Art Photo 2023 v kategorii Akt a samozřejmě zveřejnění mých snímku na výstavě v rámci této soutěže.

Již několikrát mi byli publikovány fotografie ve fotografickém časopise CS Fotografie.

A také považuji za úspěch publikace mých fotografií v módním magazínu SARZE ve Spojených státech.