Vladimír Duda

fyzioterapeut, terapeut tradiční čínské medicíny, sportovec, amatérský fotograf…

Narodil se roku 1963 v Kroměříži.

V roce 1981 ukončil maturitou studium na Gymnáziu v Holešově. Poté studoval v Žilině VVŠ týlového a technického zabezpečení a po jejím sloučení s VVŠ pozemního vojska ukončil studium Ekonomika armády obor finance jako inženýr. V dalších letech absolvoval v Brně na Vojenské akademii postgraduální studium managementu ve stejném oboru, aby následně prošel několika ekonomickými funkcemi v armádě, kde své působení zakončil v Praze na ministerstvu obrany jako správní rada na kontrolním odboru Hlavního finančního úřadu, kde svou vojenskou kariéru v roce 2000 ukončil.

Jelikož od mládí sportoval a věnoval se především bojovým sportům, kde docházelo často i k úrazům, a také proto, že vyrůstal ve zdravotnické rodině, začal se zajímat o léčitelství a později i o práci s lidským tělem, což jej přivedlo po ukončení vojenské kariéry ke studiu fyzioterapie na VOŠ Mills v Brandýse nad Labem s následným atestačním studiem v oboru aplikované fyzioterapie v NCO NZO ministerstva zdravotnictví v Brně a později i ke studiu tradiční čínské medicíny v Brně, Praze a Ostravě. Od roku 2000 má svou privátní rehabilitační praxi v areálu hotelu Octárna v Kroměříži.

A právě pořizování fotodokumentace při zpracovávání diplomových a závěrečných prací jej přivedla k amatérské fotografii.

Aby se v problematice fotografování zdokonalil, absolvoval školení u firmy NIKON a později u Foto Škoda večerní školu focení pod vedením Pavla Scheuflera. Další inspiraci získává účastí na foto workshopech po celé republice, např. u Jirky Růžka, Rudolfa Dymáka, Terezy z Davle, Martina Skřivánka s Robertem Vano a dalšími. Jelikož ve své profesi fyzioterapeuta léčí především pohybový aparát, neměl daleko k zaměření své tvorby na focení portrétů, glamour a fotografií aktů.

V srpnu 2023 úspěšně uspořádal svou první výstavu akt a glamour fotografií s vernisáží v galerii U malého Maxe v Kroměříži.

Své fotky posílá do soutěže Fotograf roku, kterou organizuje časopis Foto video a na holandský web Photocrowd.