Zdeněk Štěpánek

Fotografie mě bavila odmalička, protože jsem viděl, jak fotí můj děda i táta. Bylo to tedy zcela normální, když jsme vyrazili společně na výlet a vždy se bral foťák nebo někdy i dva.

Od svých začátků jsem se věnoval převážně reportážní fotografii, fotografii přírody nebo architektury.

Později jsem se začal věnovat také sportovní fotografii, kdy jsem fotil zejména fotbal nebo lakros.

V roce 2009 jsem absolvoval Fotografickou školu s akreditací MŠMT se zaměřením na reklamní fotografii, nicméně se fotografii věnuji jen a pouze ve svém volném čase.

Poslední dva roky se věnuji specificky portrétní fotografii, glamour a fotografii aktu. Nejraději mám černobílou fotografii, ve které si kdokoli může najít svůj příběh.

Jelikož se ve volném čase kromě fotografie věnuji také psaní, konkrétně poezii a vydávání knih, tak mi přišlo jako ideální spojit texty, příběh a fotografii dohromady a vytvořit tak jedno ucelené autorské dílo.

Do roku 2023 jsem napsal 11 básnických sbírek, přičemž poslední mi vyšla v roce 2023 s názvem Shangri-La. Právě v této knize jsem propojil příběh nebo myšlenku básně s fotografií a celou knihu včetně obálky jsem postavil na jednotném grafickém konceptu, kdy jednotlivé fotografie doprovází vybrané básně.

Aktuálně si připravuji další fotografický materiál pro další knihu, ve které chci toto propojení ještě více rozvíjet.