Papír pro platinotypii Canson Arche 310grs 19x28cm - 25ks

Umělecký papír Arches Platine


Menší nabízené formáty jsou ručně odtrhávány tak, aby byl zachován přirozený okraj bez pravidelného ořezu. 

Papír navržený speciálně pro platinový tisk, který byl uveden na trh v roce 1992. Základní rozměr papíru je 54x76 cm. Umělecký papír je na válcových formách, má vodoznak vpravo dole a všechny čtyři okraje jsou přirozené tvarované bez ořezu. Papír je což umožňuje použití z obou stran, ale pro praktické použití je vhodné používat pouze na hladší straně, která je snadno identifikovatelná na dotek. Umožňuje jednoduchou a rovnoměrnou aplikaci senzibilizátoru.

Použití

Fotografický tisk platina, palladium, kyanotypie - Konzervace a ochrana děl ve fotografické podobě.

Textura

Výjimečně měkký a saténový povrch.

Barvy

Bílý. Velmi bílý odstín, který obnovuje a zvýrazňuje kontrasty a "vyzdvihuje" detaily. Vyšší Dmax posiluje hloubku černé.

310 g/m2

Ideální pro platino-palladiové tisky a konzervaci fotografických děl, včetně kyanotypií, platinotypií, albínových tisků, želatinových stříbrných papírů nebo barevných procesů. 

List: Autenticita a prestiž

Lemované okraje

Vodoznak

100% bavlna

Měkký, poddajný, ušlechtilý materiál

Zachování

Bez alkalické rezervy (protože neslučitelné s alternativními procesy), bez kyselin nebo optických zjasňovačů . Výběr tohoto papíru je zásadní pro splnění nejvyšších požadavků na archivaci.

Vyrobeno na kulaté formě (tradiční proces): kvalita blízká papíru vyrobenému tradičním způsobem. Pomalá rotace válce umožňuje vláknům rovnoměrné usazení a rozprostření do všech směrů na plátně. Papír je tedy homogenní a má dobrou rozměrovou stálost. Pouze výroba na kulaté formě umožňuje získat papír s třásněmi.

Výroba na kulaté formě je nejvhodnější proces pro získání stabilního papíru (který se za mokra málo deformuje), vodoznaku, s přirozeným zrnem a třásněmi. Dnes je ARCHES® jedinou francouzskou papírnou, která vyrábí všechny své umělecké a vydavatelské papíry v kulaté formě. Výroba na kulaté formě umožňuje získat velmi kvalitní papíry blízké ručnímu papíru.

Princip činnosti: velký válec zvaný "tvar" je pokryt sítem, jakousi kovovou síťovinou, která může představovat reliéfy potřebné k získání vodoznaku. Celek se poté ponoří do nádrže, která obsahuje pastu (směs vody a vláken).

Forma se v kádi pomalu otáčí: voda obsažená v těstě pronikne dovnitř válce, vlákna, která zůstanou na povrchu síta, se rovnoměrně a pravidelně rozdělí. Takto vytvořený list je transportován na vlněné plsti, která jemně označí zrno.

1 250 Kč