Platinotypie - Robert Vano

3 denní workshop včetně ubytování, stravy a materiálů

Fotograf Robert Vano je u nás jediný odborný lektor a fotograf, který stabilně používá ve výrobě svých fotografií techniku platinotisku a zároveň vede workshopy věnované této technice. Společně pronikneme do tajů této jedinečné a unikátní technologie, která jako jediná garantuje stálost a kvalitu bez ohledu na dobu vytvoření fotografie.

Naučíme se ruční výrobu originálních fotografií, které díky své nákladnosti suroviny tj. platiny a paladia získávají vytvořené fotografie nesmírnou hodnotu a stávají se z nich galerijní díla. Fotografie budeme zhotovovat na speciální bavlněný papír, Arches Platine France. V pátek připravíme negativy z vašich digitálních fotografií a v sobotu budeme kopírovat kontaktním způsobem tak, aby se zachovalo maximum detailů a polotónů. Nejen že se naučíte tuto techniku, ale současně si vytvoříte 2-3 vlastní fotografie rozměru 18x24 cm, které si odnesete společně s certifikátem. V ceně workshopu jsou kompletní materiály na výrobu Vašich fotografií z digitálních dat.


Časový harmonogram dne:

pátek - 18,00 - 22,00 - seznámení se s technikou platinotypie, příprava a zpracování dat fotografie  pro tisk negativů

sobota - 09,00 - 17,00 - tisk negativů, příprava papírů, kompletní výroba fotografií technikou platinotypie 

neděle - 09,00 - 15,00 - opakování postupu a oprava případného chybného postupu, sušení fotografií a diskuze


Co budete potřebovat na workshop:

Notebook s instalací programu Photoshop, pokud nemáte k dispozici uveďte tuto informaci do poznámky a zabezpečíme přípravu negativů předem po vzájemné dohodě. Dále si připravte několik neupravených fotografií  v digitální podobě ve formátu JPG pro výběr 2-3 finálních fotografií určených pro následné zpracování v technice platinotypie. Dále samozřejmě poznámkový blok a tužku. 

Co nebudete potřebovat aneb stravování v průběhu dne:

Žádná svačina z domu nebude potřeba, protože v průběhu celého dne máte zajištěné dopolední i odpolední občerstvení včetně obědu, dále  pak nealko, kávu a čaj. Pouze pokud máte nějaké omezení ve stravě, nejsme v rámci coffee breaku již schopni zajišťovat individuální stravu (bezlepkovou, pro celiaky atd.) Výběr z obědů Vám zašleme cca 14 dní před zahájením workshopu a Váš výběr jídla bude v daný den připraven k polednímu obědu.