Portrét a Glamour - Robert Vano

V rámci workshopů s Robertem Vano na téma Portrét a Glamour vybíráme vždy jedinečné prostory, ale také se vracíme na zajímavá a osvědčená místa!

  • jednodenní nebo dvoudenní workshop, v sobotu Portrét a v neděli Glamour
  • na každém workshopu připravujeme dostatečný počet scén a především klademe důraz na to, aby každý z fotografů měl dostatečný prostor k vlastní tvorbě a práci s fotografickým modelem
  • na workshopech je vždy několik modelek a to v počtu 1 modelka / max. 3-4 fotografové ve skupině
  • občerstvení včetně obědů máte u nás vždy zdarma po celý den (nealko, káva, čaj, koláčky, dortíky, ovoce, dopolední a odpolední svačina + a samozřejmě oběd výběrem ze 4 jídel)
  • domácí atmosféra s vytvořením nových přátel a kamarádů
  • to vše a mnohem více zážitků, inspirace kde každý z účastníků obdrží certifikát od Roberta Vano s podpisem!

Chcete poznat atmosféru našich workshopů? Přečtěte si blog jedné báječné fotografky Zuzky Minarovičové, která byla na workshopu v Bratislavě: https://minarovicova.sk/robert-vano-a-moje-dva-dni-s-nim/

V rámci workshopů s Robertem Vano půjde především o dva báječné dny, kdy Vám ukáže jak fotit v přirozeném světle, dozvíte se jak uspět ve světě módní fotografie nebo jak s láskou tvořit fotografie jako amatér, načerpáte obrovskou dávku inspirace a pobavíte se při vyprávění příběhů z bohaté fotografické kariéry Roberta Vano. Uvidíte fotografie focené od New Yorku, přes Milán až po Prahu a společně vytvoříme super fotky do Vašeho portfólia! Těšíme se na Vás stejně jako Robert Vano!

Na úvod vám v dopoledních hodinách fotograf Robert Vano představí své výtvarné pojetí nejen portrétu v přirozeném světle, ale přiblíží svou mnohaletou uměleckou tvorbu především v módní fotografii. Dále pak si budete povídat o technice svícení prostřednictvím odrazových technik, rámování obrazu a další odborné věcí okolo fotografie. Neváhejte se obrátit s dotazem nebo radou v průběhu celého workshopu (samozřejmě vždy na diskutované téma :) Odpolední část kurzu bude věnována fotografování a praktickým cvičením pod odborným vedením mistra. Uvidíte, jak fotografuje portrét Robert Vano a sami si pod jeho vedením vše prakticky vyzkoušíte v malých skupinkách max. po 3 - 4 osobách společně s modelkou. V průběhu fotografování prochází Robert Vano jednotlivé skupinky, odpovídá na dotazy a případně poradí s nastavením aparátu nebo s technikou fotografování. 

Workshop Vám také ukáže, že fotografování není jen o špičkové technice, ale především o pohledu každého z nás na fotografii a uměleckou tvorbu. Půjde také především o příjemné setkání, inspiraci a otevření nových pohledů na uměleckou a produktovou fotografii. Proto je toto setkání určené všem, kteří rádi fotografují ať už amatérsky, nebo profesionálně.

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 teoretická část, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 16,00 praktická část a coffee break v průběhu odpoledne, 16,00 - 17,00 hodnocení fotografií, předání certifikátů a skupinové foto.

Co budete potřebovat na workshop:

Fotoaparát s objektivem, kde ideálně je portrétní ohnisko 50mm ale pracovat můžete samozřejmě s ohnisky v rozmezí 35 -135 mm (ať už pevné nebo zoomové). Tzn. vezměte si to co máte k dispozici a v průběhu workshopu pomůžeme začátečníkům nejen s nastavením fotoaparátu, ale i se správným výběrem ohniska v průběhu praktického focení. Nezapomeňte také na nabíječky, karty do foťáku a případně blok a tužku na poznámky a pokud máte k dispozici tak i odraznou desku (není podmínkou a na akci je vždy cca 5 odrazných desek různých velikostí). 

Dále doporučujeme notebook pro stažení fotografií pořízených v průběhu dne k závěrečnému hodnocení, které probíhá na konci workshopu. Vyberete si 1-3 fotografie a pokud budete mít zájem, zařadíte je do závěrečného hodnocení. Vybrané fotografie se promítají na plátno a Robert Vano je průběžně hodnotí a řekne k nim svůj názor a jak vidí ze svého pohledu Vaši vytvořenou fotografii.

Co nebudete potřebovat aneb stravování v průběhu dne:

Žádná svačina z domu nebude potřeba, protože v průběhu celého dne máte zajištěné dopolední i odpolední občerstvení včetně obědu, dále pak nealko, kávu a čaj. Pouze pokud máte nějaké omezení ve stravě, nejsme v rámci coffee breaku již schopni zajišťovat individuální stravu (bezlepkovou, pro celiaky atd.) Výběr z obědů Vám zašleme cca 14 dní před zahájením workshopu a Váš výběr jídla bude v daný den připraven k polednímu obědu.  


Termíny a lokality workshopů:

5. 2. 2022  Portrét - 6. 2. 2022 - Glamour 

 Bratislava 

 Ateliér Světlík ideální místo pro ateliérovou fotografii, přirozené světlo a vytvořené scény , které pro Vás připravujeme v tomto originálním bratislavské prostoru Nové Cvernovky!


5. - 6. 3. 2022 v Moravské Třebové - budeme mít k dispozici historické sály zámku spojené s výstavou Robert Vano a pro focení mimo sálů budeme využívat unikátní arkády zámku společně se zámeckou věží!


9. - 10. 4. 2022 v Českých Budějovicích - pokud chcete využít opravdového foceni daylight, tak budete mít příležitost v originálních a moderních prostorech  Jihočeského letiště v Českých Budějovicích! 


7. - 8. 5. 2022 ve Starém Městě u Uherského Hradiště - druhý ročník v jedinečném prostoru nově rekonstruovaného kongresového centra KOVO ZOO - industriální prostory a krásné modelky, co víc si může fotograf přát ...


4. - 5. 6. 2022 v Karlových Varech - připravujeme

6. - 7. 8. 2022 ve Vrchlabí - připravujeme

27. - 28. 8.2022 v Bratislavě - připravujeme

10. - 11. 9. 2022 v Brně - připravujeme

15. - 16. 10. 2022 v Ostravě - připravujeme

12. - 13. 11. 2022 ve Zlíně - připravujeme

3. - 4. 12. 2022 v Praze - připravujeme 

Cena workshopu CZ

 Portrét - 1den / 3.900 ,-Kč      Glamour - 1 den / 3.900,-Kč     spojení obou workshopů - 2 dny / 7.200,- Kč

Cena workshopu SK

 Portrét - 1den / 155,- EUR     Glamour - 1 den / 155,- EUR      spojení obou workshopů - 2 dny / 280,- EUR


Spolupracující modelky na našich workshopech


Ukázky lokalit našich workshopů

Moderně zrekonstruované prostory v baťovském stylu 23.budovy, to je místo našeho workshopu ve Zlíně. Díky spolupráci s TIC Zlín Vás můžeme přivítat v této úžasné budově a propojit funkcionalistickou architekturu a nádherné modelky. Průhledné skleněné podlahy, dobové schodiště 40. let, prosklené zátiší, kryté terasy a několik dalších scén. 

Jsme potěšeni, že můžeme v rámci brněnského workshopu využít prostory Staré radnice a spojit několik zážitků najednou! Fotit budeme nejen v místní galerii, ale současně můžeme využít jedinečné prostory Klenotnice, Freskového sálu a Křišťálového sálu. Dále je pro účastníky zajištěna v ceně workshopu individuální prohlídka radniční věže s panoramatickým výhledem na Brno.


Foto z workshopů