Portrét - Móda - Glamour - Akt

 Robert Vano

Co nás v letošním roce ještě čeká? 

Bratislava  - Brno - Hranice na Moravě - Zlín

V rámci workshopů s Robertem Vano na téma Portrét a Glamour vybíráme vždy jedinečné prostory, ale také se vracíme na zajímavá a osvědčená místa!

  • jednodenní nebo dvoudenní workshop, v sobotu Portrét a v neděli Glamour
  • na každém workshopu připravujeme dostatečný počet scén a především klademe důraz na to, aby každý z fotografů měl dostatečný prostor k vlastní tvorbě a práci s fotografickým modelem
  • na workshopech je vždy několik modelek a to v počtu 1 modelka / max. 3-4 fotografové ve skupině/
  • občerstvení včetně obědů máte u nás vždy zdarma po celý den (nealko, káva, čaj, ovoce, dopolední a odpolední svačina + oběd výběrem ze 4 jídel)
  • domácí atmosféra s vytvořením nových přátel a kamarádů
  • to vše a mnohem více zážitků, inspirace kde každý z účastníků obdrží certifikát od Roberta Vano s podpisem!


27. - 28. 8.2022 v Bratislavě

27.8. 2022 PORTRÉT 

28.8.2022 AKT + Glamour

V letošním roce již podruhé Vás přivítáme na workshopu v Ateliéru Svetlík, kde společně s Robertem Vano budeme mít příležitost využít denní světlo v plném rozsahu při focení portrétu a jako novinku zařazujeme  

nedělní workshop uměleckého aktu + glamour a celý workshop bude rozšířen o nové fotografické prostory, které nabízí budova Nové Cvernovky!

V ceně workshopu je oběd, dopolední a odpolední svačina včetně nealkoholických nápojů, kávy a ovoce v průběhu celého dne.

10. - 11. 9. 2022 Brno  - Stará radnice

Jsme potěšeni, že můžeme v rámci brněnského workshopu využít prostory Staré radnice a spojit několik zážitků najednou! Fotit budeme nejen v místní galerii, ale současně můžeme využít jedinečné prostory Klenotnice, Freskového sálu a Křišťálového sálu. Dále je pro účastníky zajištěna v ceně workshopu individuální prohlídka radniční věže s panoramatickým výhledem na Brno.

10. 9.2022

Portrét + Face makeup ART 

Klasický romantický Portrét v přirozeném světle bude obohacen o modelky s Face makeup ART 

11. 9. 2022

Móda + Glamour 

se ponese v duchu exkluzivních modelů od přední české návrhářky Šárky Ordošové

Foto workshop Brno Stará radnice 2021


15. - 16. 10. 2022  Hranice na  Moravě 

 Penzion a divadlo Stará střelnice 

15. 10. 2022 - Portrét  +  Styl "1. republika"

16. 10. 2022  -  Móda + Glamour "Pin UP Girl"

Prvorepublikový prostor originálního  penzionu, kde budeme využívat focení nejen interiéry  Císařského apartmánu, prostor a zákoutí restaurace, chodeb a odpočinkových zón. Současně budou připraveny scény v jedinečné zahradě a nádvoří penzionu.


V rámci workshopů s Robertem Vano půjde především o dva báječné dny, kdy Vám ukáže jak fotit v přirozeném světle, dozvíte se jak uspět ve světě módní fotografie nebo jak s láskou tvořit fotografie jako amatér, načerpáte obrovskou dávku inspirace a pobavíte se při vyprávění příběhů z bohaté fotografické kariéry Roberta Vano. Uvidíte fotografie focené od New Yorku, přes Milán až po Prahu a společně vytvoříme super fotky do Vašeho portfólia! Těšíme se na Vás stejně jako Robert Vano!

Na úvod vám v dopoledních hodinách fotograf Robert Vano představí své výtvarné pojetí nejen portrétu v přirozeném světle, ale přiblíží svou mnohaletou uměleckou tvorbu především v módní fotografii. Dále pak si budete povídat o technice svícení prostřednictvím odrazových technik, rámování obrazu a další odborné věcí okolo fotografie. Neváhejte se obrátit s dotazem nebo radou v průběhu celého workshopu (samozřejmě vždy na diskutované téma :) Odpolední část kurzu bude věnována fotografování a praktickým cvičením pod odborným vedením mistra. Uvidíte, jak fotografuje portrét Robert Vano a sami si pod jeho vedením vše prakticky vyzkoušíte v malých skupinkách max. po 3 - 4 osobách společně s modelkou. V průběhu fotografování prochází Robert Vano jednotlivé skupinky, odpovídá na dotazy a případně poradí s nastavením aparátu nebo s technikou fotografování.

Workshop Vám také ukáže, že fotografování není jen o špičkové technice, ale především o pohledu každého z nás na fotografii a uměleckou tvorbu. Půjde také především o příjemné setkání, inspiraci a otevření nových pohledů na uměleckou a produktovou fotografii. Proto je toto setkání určené všem, kteří rádi fotografují ať už amatérsky, nebo profesionálně.

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 teoretická část, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 16,00 praktická část a coffee break v průběhu odpoledne, 16,00 - 17,00 hodnocení fotografií, předání certifikátů a skupinové foto.

Co budete potřebovat na workshop:

Fotoaparát s objektivem, kde ideálně je portrétní ohnisko 50mm ale pracovat můžete samozřejmě s ohnisky v rozmezí 35 -135 mm (ať už pevné nebo zoomové). Tzn. vezměte si to co máte k dispozici a v průběhu workshopu pomůžeme začátečníkům nejen s nastavením fotoaparátu, ale i se správným výběrem ohniska v průběhu praktického focení. Nezapomeňte také na nabíječky, karty do foťáku a případně blok a tužku na poznámky a pokud máte k dispozici tak i odraznou desku (není podmínkou a na akci je vždy cca 5 odrazných desek různých velikostí).

Dále doporučujeme notebook pro stažení fotografií pořízených v průběhu dne k závěrečnému hodnocení, které probíhá na konci workshopu. Vyberete si 1-3 fotografie a pokud budete mít zájem, zařadíte je do závěrečného hodnocení. Vybrané fotografie se promítají na plátno a Robert Vano je průběžně hodnotí a řekne k nim svůj názor a jak vidí ze svého pohledu Vaši vytvořenou fotografii.

Co nebudete potřebovat aneb stravování v průběhu dne:

Žádná svačina z domu nebude potřeba, protože v průběhu celého dne máte zajištěné dopolední i odpolední občerstvení včetně obědu, dále pak nealko, kávu a čaj. Pouze pokud máte nějaké omezení ve stravě, nejsme v rámci coffee breaku již schopni zajišťovat individuální stravu (bezlepkovou, pro celiaky atd.) Výběr z obědů Vám zašleme cca 14 dní před zahájením workshopu a Váš výběr jídla bude v daný den připraven k polednímu obědu.  

Chcete poznat atmosféru našich workshopů? Přečtěte si blog jedné báječné fotografky Zuzky Minarovičové, která byla na workshopu v Bratislavě: https://minarovicova.sk/robert-vano-a-moje-dva-dni-s-nim/ 


Spolupracující modelky na našich workshopechFoto z workshopů

Prezentace modelek  jednotlivých workshopů

Fotografie z workshopů