Výtvarný fotografický projekt "TORZO"  

6 + 1  fotografů  - 77 fotografií 50 x 70 cm 

14 velkoplošných fotografií 100 x 200 cm

budou vystavovat  fotografie na  originální  výstavě v prostoru UTB Zlín - Univerzitní knihovny v průběhu měsíce dubna a května 2025 v rámci akce Czech Art Photo 2025 ve Zlíně.

Společně jako skupina připravíme další originální výstavy v ČR a SK.

Téma  - fotografování figurín v netradičním exteriéru a interiéru podle vytvořených scénářů jednotlivých autorů.

Cílem je vytvoření originálních scénických fotografií v průběhu 3 fotografických dnů v průběhu cca 6 měsíců. Následně společně vybereme kolekci fotografií, kde každý z fotografů bude zastoupen v počtu 10 fotografií 50x70 cm + 2 velkoplošné fotografie 100 x 200 cm.

Jako skupina budeme mít celkem tři fotografické dny + konzultace a přípravu pro realizaci projektu v době srpen 2024 - duben 2025:

Předběžně plánované termíny:

první termín fotografování: sobota 3.8.2024 (předběžný termín)

druhý termín fotografování: sobota 21.9. 2024 (předběžný termín)

v době 21.9.2024 - 25.1.2025 možnost zapůjčení figurín (2-3 na osobu) pro vlastní tvorbu, která může být součástí plánovaných výstav a prezentací skupiny

třetí termín fotografování:  sobota 25.1.2025 (předběžný termín)

on line výběr fotografií do 15.2.2025

březen 2025 tisk, rámování fotografií

12.4.2025 společná instalace a slavnostní vernisáž v rámci akce 

Czech Art Photo 2025

Czech Art Photo zajišťuje:

lokace, rekvizity, tisk fotografií a plachet, pronájem prostor pro výstavu, organizaci jednotlivých fotografických dnů, marketing a propagaci akce na sociálních sítích a v médiích. V rámci projektu máme v plánu velkou propagační kampaň v rámci zviditelnění projektu a jednotlivých autorů v ČR a SK. Samozřejmě taky catering a občerstvení v průběhu jednotlivých fotografických termínů a setkání.

Plán jednotlivých fotografických dnů:

společné setkání vždy v páteční podvečer a společná obhlídka lokací, kde se bude následující den fotit. Fotografovat budeme ve dvou skupinách po 3 fotografech a každá skupina bude mít na den 3 lokace. Každý fotograf bude mít k dispozici jednu vybranou scénu (lokaci), kde celá skupina bude pracovat pod jeho vedením a dva fotografové budou vždy jako asistenti. V průběhu focení pak mohou společně fotografovat, ale vždy jsou prioritně určeni jako pomocníci hlavního fotografa. V průběhu focení bude k dispozici také jedna asistence ze strany Czech Art Photo. Každá ze skupin bude mít k dispozici 7 figurín a další rekvizity, případně fotografové mohou využívat také vlastní rekvizity. Jedno ze tří focení bude doplněno o modeling živé figuríny (každá ze skupin bude mít k dispozici jednu modelku v průběhu všech tří lokací, které bude v ten den fotografovat)

Fotografování plánujeme na netradičních místech v oblasti zlínského kraje a základnou bude ve většině případů ateliér Czech Art Photo Uherské Hradiště, ale jednáme také o jedné zajímavé lokaci v Praze. Fotografovat budeme exteriér - interiér + figuríny a rekvizity (vlakové nádraží, pole, rozestavěná dálnice, parkoviště supermarketu, interiér staré a moderní  budovy, pískovna, lom a další zajímavé lokace. 

Lokace budou vždy určeny cca měsíc před fotografickým dnem a autoři dostanou vždy fotodokumentaci jednotlivých míst pro přípravu scénářů.

Vstupní a realizační cena projektu pro jednotlivého autora:

Nelze vstupovat pouze do jednotlivých fotografických dnů a 6 autorů realizuje projekt v kompletním nastavení. Nabídka není veřejná a cena je vytvořena primárně pro členy klubu, kde součástí ceny  jsou také  konzultace při výběru fotografií a spolupráce při postprodukci, výtvarném zpracování a úpravě fotografií.

Platba je vždy splatná cca 21 dnů před konáním fotografického dne a v ceně je občerstvení a obědy v průběhu jednotlivých fotografických dnů, doprava rekvizit na jednotlivé lokace, tisk fotografií a plachet (po skončení akce zůstávají v majetku autora), pronájem výstavní plochy po dobu cca 25 dnů v prostoru Univerzitní knihovny UTB Zlín, reklama a propagace akce na sociálních sítích, občerstvení při slavnostní vernisáži. Dále pak v případě fotografování na neveřejných místech zabezpečení patřičných povolení a potřebných souhlasů k realizaci fotografování.

V ceně není započítáno ubytování a jednotlivé rámy pro prezentaci fotografií v případě, že nebude k dispozici výstavní systém (forma prezentace bude zvolena dle výstavních prostor a možností). 

první termín fotografování: sobota 27.7. 2024 cena 6.300,-Kč (splatné 1.7.2024)

druhý termín fotografování: sobota 21.9. 2024 cena 6.300,-Kč (splatné 1.9.2024)

třetí termín fotografování: sobota 25.1.2025 cena 6.300,-Kč (splatné 1.1.2025)

výstavní náklady, tisky, pronájmy cena 2.500,-Kč (splatné 1.3.2025)

V rámci skupiny je možné společně dohodnout další výstavy v CZ a SK na základě aktivity a možností jednotlivých členů.

Vstup do fotografického projektu "TORZO"