Foto Workshopy

Pro milovníky FOTOGRAFIE pořádáme několik druhů workshopů a to především na téma:

Portrét v přirozeném světle - lektor Robert Vano

Glamour v přirozeném světle - lektor Robert Vano

Platinotypie - lektor Robert Vano

Zátiší - lektor Martin Skřivánek

Základy fotografie - lektor Martin Skřivánek

Pro střední a vysoké školy pořádáme celodenní workshop:

Portrét v přirozeném světle - lektor Robert Vano Co Vám nabídnou naše workshopy ?


V rámci workshopů s Robertem Vano na téma Portrét a Glamour vybíráme vždy jedinečné prostory, ale také se vracíme na zajímavá a osvědčená místa! 

 • jednodenní nebo dvoudenní workshop, v sobotu Portrét a v neděli Glamour
 • na každém workshopu připravujeme dostatečný počet scén a především klademe důraz na to, aby každý z fotografů měl dostatečný prostor k vlastní tvorbě a práci s fotografickým modelem
 • na workshopech je vždy několik modelek a to v počtu 1 modelka / max. 3-4 fotografové ve skupině
 • občerstvení včetně obědů máte u nás vždy zdarma po celý den (nealko, káva, čaj, koláčky, dortíky, ovoce, dopolední a odpolední svačina + a samozřejmě oběd výběrem ze 4 jídel)
 • domácí atmosféra s vytvořením nových přátel a kamarádů
 • to vše a mnohem více zážitků a inspirace!

Chcete poznat atmosféru našich workshopů? Přečtěte si blog jedné báječné fotografky Zuzky Minarovičové, která byla na workshopu v Bratislavě:   https://minarovicova.sk/robert-vano-a-moje-dva-dni-s-nim/

V rámci workshopů půjde především o dva báječné dny, kdy Vám světoznámý fotograf ukáže jak dokážete fotit v přirozeném světle, dozvíte se jak uspět ve světě módní fotografie, načerpáte obrovskou dávku inspirace a pobavíte se při vyprávění příběhů z bohaté fotografické kariéry Roberta Vano. Uvidíte fotografie focené od New Yorku, přes Milán až po Prahu a společně vytvoříme super fotky na našem společném workshopu díky úžasným modelkám. Těšíme se na Vás stejně jako Robert Vano!

Workshop Vám také ukáže, že fotografování není jen o špičkové technice, ale především o pohledu každého z nás na fotografii a uměleckou tvorbu. Půjde také především o příjemné setkání, inspiraci a otevření nových pohledů na uměleckou a produktovou fotografii. Proto je toto setkání určené všem, kteří rádi fotografují ať už amatérsky, nebo profesionálně.

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 teoretická část, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 16,00 praktická část a coffee break v průběhu odpoledne, 16,00 - 17,00 hodnocení fotografií, předání certifikátů a skupinové foto.

Podrobnosti k workshopům, termíny, ceny, rezervace: 


Autorské fotografie - Robert Vano


Další z nabízených workshopů je Platinotypie s Robertem Vano.

3 denní workshop včetně ubytování, stravy a materiálů

Fotograf Robert Vano je u nás jediný odborný lektor a fotograf, který stabilně používá ve výrobě svých fotografií techniku platinotisku a zároveň vede workshopy věnované této technice. Společně pronikneme do tajů této jedinečné a unikátní technologie, která jako jediná garantuje stálost a kvalitu bez ohledu na dobu vytvoření fotografie.

Naučíme se ruční výrobu originálních fotografií, které díky své nákladnosti suroviny tj. platiny a paladia získávají vytvořené fotografie nesmírnou hodnotu a stávají se z nich galerijní díla. Fotografie budeme zhotovovat na speciální bavlněný papír, Arches Platine France. V pátek připravíme negativy z vašich digitálních fotografií a v sobotu budeme kopírovat kontaktním způsobem tak, aby se zachovalo maximum detailů a polotónů. Nejen že se naučíte tuto techniku, ale současně si vytvoříte 2-3 vlastní fotografie rozměru 18x24 cm, které si odnesete společně s certifikátem. V ceně workshopu jsou kompletní materiály na výrobu Vašich fotografií z digitálních dat.

Workshop probíhá od pátku do neděle a ceně je ubytování na dvě noci ve dvou lůžkovém pokoji + snídaně, coffee break (dopolední) + oběd + coffee break (odpolední).

Časový harmonogram dne:

pátek - 18,00 - 22,00                        sobota - 09,00 - 17,00                        neděle - 09,00 - 15,00 

v průběhu všech dnů je k dispozici občerstvení v průběhu celého workshopu včetně obědů sobota + neděle.


Podrobnosti k workshopům, termíny, ceny, rezervace:  

Autorské fotografie Robert Vano - PlatinotypieZátiší - kompletní workshop s Martinem Skřivánkem 

co se dozvíte na tomto workshopu a co si odnesete?

 • teorie a trochu historie z oboru Zátiší
 • praktické focení - k dispozice cca 150 různých rekvizit a pozadí
 • zpracování fotografií ve Photoshopu a vytvoření fotografického obrazu
 • tisk fotografií na umělecký papír
 • paspartování fotografií
 • rámování fotografií
 • a finální obraz si odnesete domů!

V rámci jednodenního workshopu si projdeme nejen teoretickou část nejstaršího fotografického oboru - Zátiší a pro praktickou část budeme využívat více jak 150 stylových rekvizit, desítky druhů pozadí při ateliérovém focení zátiší v přirozeném světle. V průběhu workshopu budeme upravovat fotografie do finální podoby,  výstupem bude fotografie nejen pro výstavní účely ale i jako dekorativní obraz do interiéru. Ukážeme si úpravu fotek ve Photoshopu a vytvoříme tu pravou patinu uměleckého zátiší , budeme tisknout fotografie na umělecký papír, ukážeme si jak vytvořit paspartu pro vaše fotografie a na závěr uložíme fotografii do obrazového rámu.

Každý z účastníků si v průběhu workshopu vytiskne 3 fotografie na uměleckém papíru a jednu nejlepší fotografii z workshopu si zapaspartovanou a umístěnou do dřevěného rámu 30 x 40cm odnese jako vzpomínku společně s certifikátem.

Součástí celodenního workshopu je oběd a občerstvení v průběhu celého dne.

Workshopem Vás bude provázet Martin Skřivánek, který se věnuje fotografii a fotografickým technikám od roku 1981, účastnil se více jak 150 výstav po celém světě, získal několik cen na mezinárodních fotografických salónech a je členem Photographic Society of America.

https://www.czechartphoto.com/martin-maskare-skrivanek/

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 praktická část fotografování, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 15,00 praktická část fotografování a coffee break v průběhu odpoledne, 15,00 - 16,30 úprava fotografií v programu Photoshop, 16,30 - 18,00 paspartování fotografií + rámování fotografií, 18,00 - předání certifikátů  


Podrobnosti k workshopům, termíny, ceny, rezervace:

Autorské fotografie - Martin Skřivánek


Základy fotografie - workshop s Martinem Skřivánkem

Workshop Základy fotografie je určen jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé. Cílem je naučit se nejen základy fotografie, fotografické techniky, ale především vše přeměnit v praxi a vytvářet jedinečné záběry. Vysvětlíme principy a funkce fotoaparátu pro vytvoření ideálního záběru, popíšeme si základní pravidla fotografie, podíváme se do historie analogové fotografie a představíme si jednotlivé obory fotografie jako je portrét, zátiší, krajina atd.. Samozřejmě také projdeme základní práce s programem Photoshop, fotografování jak v přirozeném světle tak pomocí umělého osvětlení. Načerpáte mnoho dalších informací pro vaši fotografickou tvorbu a ukážeme si nejen finální zpracování obrazu do tištěné podoby ale i jeho konečnou úpravu do pasparty a rámování.

Workshopem Vás bude provázet Martin Skřivánek, který se věnuje fotografii a fotografickým technikám od roku 1981, účastnil se více jak 150 výstav po celém světě, získal několik cen na mezinárodních fotografických salónech a je členem Photographic Society of America.

https://www.czechartphoto.com/martin-maskare-skrivanek/

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 teoretická část,   12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 15,30 praktická část fotografování a coffee break v průběhu odpoledne, 15,30 - 17,00 úprava fotografií v programu Photoshop, 18,00 - předání certifikátů


Podrobnosti k workshopům, termíny, ceny, rezervace:

  

Autorské fotografie - Martin Skřivánek