Co Vám nabídnou naše workshopy ?


V rámci workshopů  vybíráme vždy jedinečné prostory, ale také se vracíme na zajímavá a osvědčená místa! 

 • jednodenní nebo dvoudenní workshop
 • na každém workshopu připravujeme dostatečný počet scén a především klademe důraz na to, aby každý z fotografů měl dostatečný prostor k vlastní tvorbě a práci s fotografickým modelem
 • na workshopech je vždy několik modelek a to v počtu 1 modelka / max. 3-4 fotografové ve skupině/
 • občerstvení včetně obědů máte u nás vždy zdarma po celý den (nealko, káva, čaj, ovoce, dopolední a odpolední svačina + oběd výběrem ze 4 jídel)
 • domácí atmosféra s vytvořením nových přátel a kamarádů
 • to vše a mnohem více zážitků a inspirace!

Chcete poznat atmosféru našich workshopů? Přečtěte si blog jedné báječné fotografky Zuzky Minarovičové, která byla na workshopu v Bratislavě:   https://minarovicova.sk/robert-vano-a-moje-dva-dni-s-nim/Autorské fotografie - Robert Vano


Další z nabízených workshopů je Platinotypie s Robertem Vano.

3 denní workshop včetně ubytování, stravy a materiálů

Naučíme se ruční výrobu originálních fotografií, které díky své nákladnosti suroviny tj. platiny a paladia získávají vytvořené fotografie nesmírnou hodnotu a stávají se z nich galerijní díla. Fotografie budeme zhotovovat na speciální bavlněný papír, Arches Platine France. V pátek připravíme negativy z vašich digitálních fotografií a v sobotu budeme kopírovat kontaktním způsobem tak, aby se zachovalo maximum detailů a polotónů. Nejen že se naučíte tuto techniku, ale současně si vytvoříte 2-3 vlastní fotografie rozměru 18x24 cm, které si odnesete společně s certifikátem. V ceně workshopu jsou kompletní materiály na výrobu Vašich fotografií z digitálních dat.

Workshop probíhá od pátku do neděle a ceně je ubytování na dvě noci ve dvou lůžkovém pokoji + snídaně, coffee break (dopolední) + oběd + coffee break (odpolední).

Autorské fotografie Robert Vano - PlatinotypieZáklady fotografie - workshop s Martinem Skřivánkem

Workshop Základy fotografie je určen jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé. Cílem je naučit se nejen základy fotografie, fotografické techniky, ale především vše přeměnit v praxi a vytvářet jedinečné záběry. Vysvětlíme principy a funkce fotoaparátu pro vytvoření ideálního záběru, popíšeme si základní pravidla fotografie, podíváme se do historie analogové fotografie a představíme si jednotlivé obory fotografie jako je portrét, zátiší, krajina atd.. Samozřejmě také projdeme základní práce s programem Photoshop, fotografování jak v přirozeném světle tak pomocí umělého osvětlení. Načerpáte mnoho dalších informací pro vaši fotografickou tvorbu a ukážeme si nejen finální zpracování obrazu do tištěné podoby ale i jeho konečnou úpravu do pasparty a rámování.

Workshopem Vás bude provázet Martin Skřivánek, který se věnuje fotografii a fotografickým technikám od roku 1981, účastnil se více jak 150 výstav po celém světě, získal několik cen na mezinárodních fotografických salónech a je členem Photographic Society of America.

https://www.czechartphoto.com/martin-maskare-skrivanek/


  

Autorské fotografie - Martin Skřivánek

UMĚLECKÉ ZÁTIŠÍ - Still life 

workshop s Martinem Skřivánkem

co se dozvíte na tomto workshopu a co si odnesete?

 • teorie a historie z oboru
 • praktické focení - k dispozici cca 150 různých rekvizit a pozadí
 • zpracování fotografií ve Photoshopu a vytvoření fotografického obrazu
 • tisk fotografií na umělecký papír
 • paspartování fotografií
 • rámování fotografií
 • a finální obraz si odnesete domů!

V rámci jednodenního workshopu si projdeme nejen teoretickou část nejstaršího fotografického oboru - Zátiší a pro praktickou část budeme využívat více jak 150 rekvizit, desítky druhů pozadí při ateliérovém focení zátiší v přirozeném světle. V průběhu workshopu budeme upravovat fotografie do finální podoby, výstupem bude fotografie nejen pro výstavní účely, ale i jako dekorativní obraz do interiéru. Ukážeme si úpravu fotek ve Photoshopu a vytvoříme tu pravou patinu uměleckého zátiší , budeme tisknout fotografie na umělecký papír, ukážeme si jak vytvořit paspartu pro vaše fotografie a na závěr uložíme fotografii do obrazového rámu.

Každý z účastníků si v průběhu workshopu vytiskne 3 fotografie na uměleckém papíru a jednu nejlepší fotografii z workshopu si paspartovanou a umístěnou do dřevěného rámu 30 x 40cm odnese jako vzpomínku společně s certifikátem.

Součástí celodenního workshopu je oběd a občerstvení v průběhu celého dne.

Workshopem Vás bude provázet Martin Skřivánek, který se věnuje fotografii a fotografickým technikám od roku 1981, účastnil se více jak 150 výstav po celém světě, získal několik cen na mezinárodních fotografických salónech a je členem Photographic Society of America.

https://www.czechartphoto.com/martin-maskare-skrivanek/