Základy fotografie - Martin Skřivánek


Workshop Základy fotografie je určen jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé. Cílem je naučit se nejen základy fotografie, fotografické techniky, ale především vše přeměnit v praxi a vytvářet jedinečné záběry. Vysvětlíme principy a funkce fotoaparátu pro vytvoření ideálního záběru, popíšeme si základní pravidla fotografie, podíváme se do historie analogové fotografie a představíme si jednotlivé obory fotografie jako je portrét, zátiší, krajina atd.. Samozřejmě také projdeme základní práce s programem Photoshop, fotografování jak v přirozeném světle tak pomocí umělého osvětlení.  Načerpáte mnoho dalších informací pro vaši fotografickou tvorbu a ukážeme si nejen finální zpracování obrazu do tištěné podoby ale i jeho konečnou úpravu do pasparty a rámování.

Workshopem Vás bude provázet Martin Skřivánek, který se věnuje fotografii a fotografickým technikám od roku 1981, účastnil se více jak 150 výstav po celém světě, získal několik cen na mezinárodních fotografických salónech a je členem Photographic Society of America.

https://www.czechartphoto.com/martin-maskare-skrivanek/

Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 teoretická část, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 15,30 praktická část fotografování a coffee break v průběhu odpoledne, 15,30 - 17,00 úprava fotografií v programu Photoshop, 18,00 - předání certifikátů

Co budete potřebovat na workshop:

Fotoaparát s objektivem, pracovat můžete s ohnisky v rozmezí 35 -200 mm (ať už pevné nebo zoomové). Tzn. vezměte si to co máte k dispozici a v průběhu workshopu pomůžeme začátečníkům nejen s nastavením fotoaparátu, ale i se správným výběrem ohniska v průběhu praktického focení. Nezapomeňte také na nabíječky, karty do foťáku a případně blok a tužku na poznámky.

Dále doporučujeme notebook s instalovaným programem Photoshop, pokud nemáte k dispozici uveďte prosím tuto informaci do poznámky v rezervačním formuláři.

Co nebudete potřebovat aneb stravování v průběhu dne:

Žádná svačina z domu nebude potřeba, protože v průběhu celého dne máte zajištěné dopolední i odpolední občerstvení včetně obědu, dále pak nealko, kávu a čaj. Pouze pokud máte nějaké omezení ve stravě, nejsme v rámci coffee breaku již schopni zajišťovat individuální stravu (bezlepkovou, pro celiaky atd.) Výběr z obědů Vám zašleme cca 14 dní před zahájením workshopu a Váš výběr jídla bude v daný den připraven k polednímu obědu.

Termíny:

19. 2. 2022 - 1 volné místo

13. 3. 2022

Cena workshopu 

2.500,- Kč občerstvení + oběd