Still life - Zátiší

 kompletní workshop s Martinem Skřivánkem

co se dozvíte na tomto workshopu a co si odnesete?

  • teorie a  historie z oboru STILL LIFE - Zátiší
  • praktické focení - k dispozici cca 150 různých rekvizit a pozadí
  • zpracování fotografií ve Photoshopu a vytvoření fotografického obrazu
  • tisk fotografií na umělecký papír
  • paspartování fotografií
  • rámování fotografií
  • a finální obraz si odnesete domů!

V rámci jednodenního workshopu si projdeme nejen teoretickou část nejstaršího fotografického oboru - Zátiší, ale pro praktickou část budeme využívat více jak 150  rekvizit, desítky druhů pozadí při ateliérovém focení zátiší v přirozeném světle. V průběhu workshopu budeme upravovat fotografie do finální podoby, kde výstupem bude fotografie nejen pro výstavní účely ale i jako dekorativní obraz do interiéru. Ukážeme si úpravu fotek ve Photoshopu a vytvoříme tu pravou patinu uměleckého zátiší , budeme tisknout fotografie na umělecký papír, ukážeme si jak vytvořit paspartu pro vaše fotografie a na závěr uložíme fotografii do obrazového rámu.

Každý z účastníků si v průběhu workshopu vytiskne 3 fotografie na uměleckém papíru a jednu nejlepší fotografii z workshopu si zapaspartovanou a umístěnou do dřevěného rámu 30 x 40cm odnese jako vzpomínku společně s certifikátem.

Součástí celodenního workshopu je oběd a občerstvení v průběhu celého dne.

Workshopem Vás bude provázet Martin Skřivánek, který se věnuje fotografii a fotografickým technikám od roku 1981, účastnil se více jak 150 výstav po celém světě, získal několik cen na mezinárodních fotografických salónech a je členem Photographic Society of America.

https://www.czechartphoto.com/martin-maskare-skrivanek/


Časový harmonogram dne:

08,30 - 09,00 registrace, 09,00 - 10,30 teoretická část, 10,30 - 10,45 coffee break, 10,45 - 12,30 praktická část fotografování, 12,30 - 13,00 oběd, 13,00 - 15,00 praktická část fotografování a coffee break v průběhu odpoledne, 15,00 - 16,30 úprava fotografií v programu Photoshop, paspartování a rámování, předání certifikátů

Co budete potřebovat na workshop:

Fotoaparát s objektivem, e pracovat můžete s ohnisky v rozmezí 35 -200 mm (ať už pevné nebo zoomové). Tzn. vezměte si to co máte k dispozici a v průběhu workshopu pomůžeme začátečníkům nejen s nastavením fotoaparátu, ale i se správným výběrem ohniska v průběhu praktického focení. Nezapomeňte také na nabíječky, karty do foťáku a případně blok a tužku na poznámky. Doporučujeme také stativ a dálkovou spoušť, nicméně není to podmínka a pokud nemáte tak to napište pouze do poznámky při rezervaci workshopu. 

Dále doporučujeme notebook pro stažení fotografií pořízených v průběhu dne s instalovaným programem Photoshop, pokud nemáte k dispozici uveďte prosím tuto informaci do poznámky v rezervačním formuláři.

Co nebudete potřebovat aneb stravování v průběhu dne:

Žádná svačina z domu nebude potřeba, protože v průběhu celého dne máte zajištěné dopolední i odpolední občerstvení včetně obědu, dále pak nealko, kávu a čaj. Pouze pokud máte nějaké omezení ve stravě, nejsme v rámci coffee breaku již schopni zajišťovat individuální stravu (bezlepkovou, pro celiaky atd.) Výběr z obědů Vám zašleme cca 14 dní před zahájením workshopu a Váš výběr jídla bude v daný den připraven k polednímu obědu.

Termíny:

12. 2. 2022  vyprodáno

13. 2. 2022  vyprodáno

12. 3. 2022  vyprodáno

24. 4. 2022  vyprodáno

Cena workshopu CZ

3.400,- Kč (cena zahrnuje kompletní materiály k tisku, paspartu a obrazový rám ve formátu 30 x 40 cm, občerstvení v průběhu celého dne + oběd).